Taida Tarabuła

 

Fotografia jest moją wielką życiową pasją. Od kilku lat z wielkim upodobaniem fotografuję psy. Jedno z tych zdjęć zostało wyróżnione w Wielkim Konkursie National Geographic. Inne - przez brytyjski Kennel Club. Tutaj znajdziesz nagrodzone zdjęcia psów. Z pasją poszerzam swoje umiejętności w fotografowaniu zwierząt w studiu fotograficznym. Wiele pracy poświęcam też na fotografowanie psów schroniskowych, które szukają nowych domów. 

Publikuję swoje zdjęcia w książkach i albumach fotograficznych, a także w prasie. Współpracuję z agencjami fotograficznymi, głównie z Polską Agencją Fotografów FORUM. Prze 7 lat współpracowałam też z miesięcznikiem "Przyjaciel Pies" gdzie pisałam artykuły o fotografowaniu psów i omawiałam zdjęcia przesyłane przez czytelników. 

Od ponad 20 lat pracuję jako nauczyciel akademicki. Prowadzę m.in. zajęcia z fotografii dla studentów SGGW w Warszawie. Należę do Związku Polskich Artystów Fotografików. Od 2008 prowadzę własną firmę fotograficzno-edukacyjną Taida.pl.

Prywatnie jestem opiekunką cudownej kudłatej gwiazdy Tosi, którą zapewne poznasz, gdy się pojawisz na warsztatach lub na sesji fotograficznej.

Fot. Przemek Wierzchowski