Lowe krowe

Wraz z nastaniem Nowego Roku pojawiły się nowe wyzwania... Rzecz działa się w Sobiborze na Polesiu. Wyzwania zaczęły się wyłaniać z oddali niczym dziwne kudłate widma. I tak oto spotkałyśmy na swej drodze krowy. I to krowy nie byle jakie, bo szkockie:

Krowy te to jedna z najstarszych opisanych ras bydła. Wykopaliska archeologiczne wskazują, że żyły one już w VI wieku! Wywodzą się z wyżynnych obszarów Szkocji, gdzie pogoda ich nigdy nie rozpieszczała. Dzięki podwójnemu owłosieniu (wełna i włosy okrywowe), są one niezwykle odporne na zimno. O ile dorosłe krowy mają piękne długie włosy spadające na czoło, maluchy przypominają bardziej owieczki, aniżeli cielaki:

Zarówno chłopaki, jak i dziewczyny posiadają piękne wielkie rogi. Nie raz przydają się one, żeby odganiać konkurencję od smaczniejszych kąsków siana... Nam kojarzą się jednoznacznie z Wikingami... :)

Mimo podobieństwa do rodu wojowników, Highlandy (bo tak się nazywają z angielskiego) to poczciwe, łagodne bunie, dość ciekawskie i całkowicie przyjazne.

Wkrótce odwiedzimy nasze krówki ponownie. Już tęsknimy!

Taida i Ania

Ostatnie posty
Obserwuj nas
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Archiwum
Szukaj