Gdzie odbywają się sesje fotograficzne?

Na sesję umawiam się zwykle na Polu Mokotowskim w Warszawie. Tuż przy Parku mam pracownię wraz ze studiem (ul. Batorego). Jeśli chcesz spotkać się w swoim ulubionym miejscu, które Twój pupil dobrze zna i lubi, wybierz sesję SPECJALNĄ, wtedy dojadę tam, gdzie chcesz. Może jest to po prostu Wasz ogród albo ulubiony park? Możemy połączyć zdjęcia w plenerze i w domu.  To tylko kwestia Twojej decyzji.

 

Jak wygląda taka sesja?

Na początku trzeba się przywitać i zapoznać  Chwilę się pobawimy, obwąchamy potworną maszynę, jaką jest aparat fotograficzny i….. do dzieła! Na spotkanie warto ze sobą zabrać ulubione zabawki i przysmaki, choć nie brak ich również w mojej pracowni. Mam nadzieję, że pokażecie mi wszystkie swoje talenty: jak się grzecznie siada i podaje łapę, a może przybija piątkę lub daje głos, aportuje piłkę lub tańczy… Można się też tarzać w błocie (niezwykle fotogeniczne ujęcia), biegać w kółko, szczekać i bawić z innymi zwierzakami, można się przytulać, a nawet zasnąć  :)

 

A jeśli mam więcej niż jedno zwierzę, np. dwa psy? Czy zapłacę podwójną stawkę?

Nie. Za kolejne zwierzaki zapłacisz już mniej. Jeśli będzie ich kilka, daj znać - uzgodnimy cenę.

 

Czy można się umówić na dłuższą sesję, powiedzmy na cały dzień?

Tak, jest to możliwe, oczywiście po wcześniejszym ustaleniu terminu. Za całodniową sesję zapłacisz co prawda więcej niż za standardową, ale będzie też więcej okazji do uchwycenia wspaniałych momentów z życia Twojego pupila. Będzie też większa szansa na uzyskanie lepszych efektów ze względu na światło, które o różnych porach dnia jest inne.

 

Co się stanie w przypadku, gdy w umówionym terminie zepsuje się pogoda?

Jeśli nie będzie to huragan, gradobicie lub ciągłe opady deszczu, możemy bez przeszkód zrealizować sesję. Możemy też przełożyć termin z nadzieją, że następnym razem pogoda będzie lepsza…

 

Jeżeli chcę mieć zdjęcie ze swoim pupilem, czy zapłacę za nie dodatkowo?

Za jedno dodatkowe zdjęcie z ukochanym zwierzakiem nie zapłacisz więcej. Jeśli jednak chcesz zamówić większą sesję z udziałem ludzi i zwierzaka/zwierząt, wówczas zamów sesję RODZINNĄ.

 

Czy można zamówić sesję zdjęciową mojego chomika/węża/pająka/złotych rybek?

Hmmmm, spróbujemy 

 

Mój pies musi być cały czas na smyczy, ponieważ lubi uciekać. Czy można będzie ze zdjęć usunąć jakoś smycz?

Oczywiście, będzie to możliwe podczas cyfrowej obróbki zdjęć.

 

Mój pies jest dość nieprzewidywalny, bywa też agresywny. Czy mogę liczyć na wykonanie zdjęć?

Dopóki zwierzątko nie połknie fotografa razem ze sprzętem, jest nieźle. Sądzę, że mogę śmiało zaryzykować 

 

Czy można umówić się na sesję, niezależnie od pory roku?

Jak najbardziej, fotografuję również w listopadzie i w grudniu. Warto jednak pamiętać, że dni są wtedy krótkie, więc jeśli ma to być sesja plenerowa, trzeba się umówić najpóźniej około południa.

 

Jak wygląda sprawa wyboru zdjęć z sesji?

Zawsze wysyłam najpierw wglądówki, czyli małe  zdjęcia do wyboru. Zdjęć jest zawsze sporo więcej niż liczba określona w pakiecie. Można zamówić więcej zdjęć. Za każde dodatkowe zdjęcie opłata wynosi 30 zł (pierwszych 5 zjęć) lub 25 zł (kolejne zdjęcia) brutto. Po wyborze, a następnie obróbce cyfrowej, wysyłam duże pliki, zwykle za pośrednictwem WeTransfer. Dostaniesz na swój adres e-mail link do nich. Musisz je pobrać i zapisać na dysku w ciągu tygodnia od otrzymania listu.